Mehmet Rıza Altuğ

 

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü mezunu olan M. Rıza Altuğ, İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Kalite Yönetimi ve Kalite Güvence Sistemleri bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Altuğ, otomotiv, iş makineleri ve enerji sektörlerinde uluslararası ve kurumsal firmalarda çeşitli bölümlerde uzun yıllar uzman, yönetici ve direktör seviyelerinde çalıştı. Çalıştığı firmalarda aynı zamanda çeşitli projelerde ekip üyesi ve proje yöneticisi olarak görev alan Altuğ, sanayi ve üniversite iş birlikleri kapsamında da birçok başarılı projenin de hayat geçirilmesini sağladı.

İş hayatını yönetim danışmanı olarak sürdüren M. Rıza Altuğ, özellikle küçük ve orta boy işletmelerin organizasyonlarının yeniden yapılandırılması ve aile şirketlerinin kurumsallaşması ve firma personelinin çeşitli konularda eğitilmesi konularında önemli çalışmalar yaptı.

Dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi, kalite yönetimi ve kalite güvence sistemleri, dijital dönüşüm, satış sonrası hizmetler, bayi ve yetkili servis ağı yönetimi ile tedarik zinciri konularında (Lojistik, satın alma, stok yönetimi, vb.) danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermeye devam etmektedir.

Ayrıca Yönetim Danışmanları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak da yönetim danışmanlığı mesleğini geliştirme konusunda da çalışmaları devam etmektedir.

 

Uzmanlık Alanları

1) Pazarlama, özellikle dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi

2) Tedarik zinciri yönetimi:
– Lojistik (Depolama ve sevkiyat yönetimi)
– Satın alma
– Stok ve sipariş yönetimi

3) Satış sonrası hizmetler:
– CRM
– Yetkili servis ağı ve bayi yönetimi
– Teknik servis ve ekip yönetimi
– Yedek parça hizmetleri.
4) Kalite Yönetimi ve Kalite Güvence Sistemleri