Eğitimi

Musal, 2001 yılında Marmara Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş, uzun yıllar ticaret hukuku, ceza hukuku, enerji hukuku, iş hukuku, fikri ve sınai haklar hukuku konularında şirketlere hukuki danışmanlık ve avukatlık yapmıştır.

Doğum Tarihi: 23.04.1980

Öğrenim Durumu: Neyir Şeyda Musal, Musal Hukuk Bürosu kurucusudur, serbest avukat olarak çalışmaktadır. Musal, 2001 yılında Marmara Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş, uzun yıllar ticaret hukuku, ceza hukuku, enerji hukuku, iş hukuku, fikri ve sınai haklar hukuku konularında şirketlere hukuki danışmanlık ve avukatlık yapmıştır. Okan üniversitesinde Arabuluculuk Yüksek Lisans programında, yüksek lisansını tamamlamış, tezini iş hukukunda İhtiyari arabuluculuk konusunda yazmıştır.
Marka Vekilidir. 2013 yılında ilk arabuluculuk eğitimini alan Musal, bu tarihten itibaren çok sayıda ihtilafta arabulucu ya da taraf vekili olarak bulunmuş, İzmir, İstanbul, Ankara, Şanlıurfa, Diyarbakır, Osmaniye, Kahramanmaraş, Gaziantep, Mardin, Batman, Şırnak, Samsun, Trabzon, Kocaeli, Siirt ve diğer il ve ilçelerde arabulucu olarak müzakere süreçlerini yürütmüş ve anlaşmalar yapmıştır.

KAYITLI OLDUĞU MESLEK KURULUŞLARI:

İstanbul Barosu/ Sicil No: 28126

Arabuluculuk Sicili/Sicil No: 592

ALDIĞI EĞİTİMLER:

Ticari Arabuluculuk İstanbul Model Projesi kapsamında 5 günlük uluslararası mentorluk programını tamamladıktan sonra, Türkiye’de Adalete Erişimi ADR Mekanizmalarıyla Güçlendirmek Projesi kapsamında ” Eğitimci Eğitimi “ ve “İleri Arabuluculuk Becerileri “ ve “ Arabuluculuk Becerilerini Geliştirmeye Yönelik Pratik Uygulamalar “ eğitimlerinde görev almıştır.

EĞİTİM VERDİĞİ KURUMLAR

Özyeğin Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Mef Üniversitesi

BİLİMSEL VE MESLEKİ KURULUŞLARA ÜYELİKLER:

Musal, Uluslararası Arabuluculuk Sempozyumları dahil olmak üzere bir çok sempozyuma katılmış, Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı’nın düzenlediği “Uygulamada Arabuluculuk” konulu seminer ve Etik ve İtibar Derneği tarafından düzenlenen “Uluslararası Etik Zirvesi” kapsamında Manisa Barosu ve Özyeğin Üniversitesi İş Birliği ile düzenlenen Arabuluculuk Panelinde arabuluculuk konusunda sunumlar yapmıştır.

Musal, Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı tarafından 22 ilde düzenlenen “Arabuluculuk Atölye” çalışmaları kapsamında Antalya ve Denizli illerinde görev almıştır.

Neyir Şeyda Musal, İSTAC’a ve İstanbul Sanayi Odası’na kayıtlı arabulucudur. İSTAC ve Arabuluculuk Daire Başkanlığı ile birlikte Denizli’de düzenlenen Uluslararası Tahkim ve

Arabuluculuk konulu sempozyumda ve Uluslararası Ticari Taraf vekilliği sempozyumlarında, İzmir,

Kocaeli, Mersin, Antalya, Gaziantep gibi illerde sunumlar yapmıştır.

Musal, Özyeğin Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Okan üniversitesinde arabuluculuk temel eğitimi ve yenileme eğitimlerinde eğitmen olarak çalışmıştır. Musal ayrıca, İstanbul Üniversitesi ve Marmara Üniversitesinde İş Hukukunda Arabuluculuk Uzmanlık Eğitiminde eğitmen olarak çalışmıştır.

Neyir Şeyda Musal, Arabuluculuk Soru Bankası isimli ortak eser ile “ Benim Umudum Var “ isimli röportaj ortak eseriyle 2018 yılı aralık ayında yayınlanan İnsan Dili isimli eserin sahibidir.